Andrej Kiska

Andrej Kiska, zakladateľ Dobrého anjela na svojom Facebook profile uverejňuje aktuálny stav případov slovenských rodín, ktorým pomáha pomocou právnickej firmy v Anglicku.

Aktuálny stav samozrejme nájdete na uvedenej Facebook stránke.

26.09.2012

ANGLICKO – ODOBRATÉ DETI – PRVÉ KROKY

Začalo to tu, na facebooku. Napísal mi Branislav Mráz:”nepoznám Vás, nepoznám Boorovych a aj tak prosím o pomoc.”

Spolu so slovenskou pobočkou špičkovej právnickej firmy Allen&Overy sme vybrali 3 právnické firmy z Londýna, ktoré sa venujú rodinnému právu a presne takým prípadom, ktorým aj my chceme pomôcť. Keď dostanem do rúk prvý kompletný príbeh aj s podkladmi, tak oslovíme všetky tri, požiadame o ponuku vyberieme najlepšiu, s ktorou ďalej budeme spolupracovať. Musíme zabojovať!

2.10.2012

ANGLICKO – ODOBRATÉ DETI – DRUHÝ KROK

Včera sme dostali do rúk prvých 6 zložiek o prípadoch odobratých detí. Ideme ich preštudovať. Ak sú kompletné a dá sa konať, tak ideme za právnikmi. Už teraz je jasné, že jenoduché to nebude. Pomoc ale potrebujú! Treba konať!

5.10.2012

ANGLICKO – POKRAČOVANIE

Z tých 6 prípadov, ktoré sme si prešli, je len jeden jasný, ale ten je do očí bijúci. Anglické úrady zobrali dieťa, ktoré bolo zhodou okolností na návšteve u rodiny, ktorej prišiel sociálny úrad odobrať štyri deti. Skontaktovali sme sa s právnikmi, ďalšie info bude budúci týždeň.

z tých príbehov, ktoré sme zatiaľ dostali, je vidieť, že sa nejedná o nejaký “obchod s deťmi” ale o príliš prísne nastavený systém, ktorý v minulosti zlyhal a teraz konajú extrémne prísne. Okrem toho naši Rómaci-ktorí sú postihnutými v drvivej časti – tam často vycestovali v rámci “sociálnej turistiky”…

8.10.2012

ANGLICKO – BENJAMÍNKO

Písomne aj telefonicky riešime všetky možnosti pomoci. Právnej, finančnej, manažérskej. Rozprával som sa s Benjamínkovým otcom aj dnes ráno. Našťastie aj ambasáda sa snaží…